Krajský přebor žactva B 21. a 22.5.

Vydáno dne 27. 05. 2004 (počet přístupů 2831)

Jarního Krajského přeboru mladšího žactva v Praze-Radlicích se zúčastnilo 102 plavců z osmi oddílů. Nejmenší byla účast v kategorii jedenáctiletých žákyň, kde startovalo pouze 14 závodnic. Přitom pět z nich bylo z oddílu akvabel Neptun Praha! Domácí oddíl, Motorlet Praha, měl nejpočetnější zastoupení. Reprezentovalo nás 25 plavců.

Ovšem zvítězit v individuálních disciplínách dokázal pouze jedenáctiletý Martin Havlín. Byl nejrychlejší na tratích 50 m a 100 m volný způsob a 200 m znak. Dvanáctiletí plavci Motorletu získali přebornické tituly "pouze" ve štafetách. Žáci ale vyhráli obě, a to jim chyběl nemocný Michal KLEINERT.

žáci SK Motorlet B3K 4x5002:17,7NOVOTNÝ, VOJTOVIČ, HAVLÍN, KVIS

Žákyně si kromě vítězství v kraulové štafetě vybojovali i téměř jistou účast na LMČR mladšího žactva. Vedle Terezy BARTOŠOVÉ (92) a Terezy MARTÍNKOVÉ (92) má velkou šanci na postup i Helena PIKHARTOVÁ (92). Ta si nejvýrazněji ze všech našich plavců vylepšila osobní rekordy. Navíc její výkon na trati 100 m prsa (zlepšení osobního rekordu o téměř 18 sekund !) ji snad umožní startovat v celorepublikovém finále. To by nemělo uniknout ani Martinu HAVLÍNOVI (93), ale u jedenáctiletých plavců je obtížnější odhadnout zlepšení plavců z ostatních oddílů, zvláště když většina KPŽ se koná až v poslením květnovém víkendu. Téměř jistý postup díky výkonům v předchozích závodech má i Michal KLEINERT (92). U dalších našich plavců jsou postupové šance na LMČR B již o poznání menší. Podrobné hodnocení všech výkonů plavců Motorletu je dostupné pod položkou "MoP výkony" v menu.

Kompletní výsledky kategorie dvanáctiletých obsahují i výsledky závodů štafet. Jsou dostupné i z pravého horního menu pod volbou ročník 1992. Volba ročník 1993 zpřístupňuje kompletní výsledky jedenáctiletých. Pod volbou MoP výkony jsou u všech plavců Motorletu porovnány dosažené časy na KPŽ B s jejich nejlepšími časy zaplavanými v roce 2003. Medailové pořadí pak obsahuje vyhodnocení medailové úspěšnosti jednotlivých oddílů v kategorii mladší žactvo.

autor: mtb | komentářů: 3